Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 21 lipca 2024 08:17

Pozostała pomoc

 

Webinaria z zakładania biznesu

 

Kursy organizowane przez Grupę Polski Fundusz Rozwoju

Na stronie startup.pfr.pl znajdziecie Państwo bezpłatny kurs online – "Jak założyć własną firmę". Powstał on z myślą o wszystkich osobach, które choć mają świetny pomysł na produkt i chcą założyć własną firmę, nie wiedzą, od czego zacząć lub są zaniepokojone kwestiami formalnymi.  

Kompendium wiedzy o najważniejszych zagadnieniach prawnych i księgowych, o które musisz zadbać, zakładając własną firmę.

Plan kursu 

Szkolenie jest dostępne dla każdego – wystarczy jedynie zalogować się i zarezerwować na jego przeprowadzenie ok. 3 godzin. Nie trzeba kończyć całego szkolenia od razu - można do niego wracać w dowolnym momencie i robić krok po kroku! W łatwym odbiorze zagadnień pomaga forma kursu, którego podstawą są nagrania wideo. Lekcje i materiały dodatkowe zostały przygotowane przez najlepszych ekspertów z inFakt, Kulicki Kancelaria, Lookreatywni Law for Creatives i ThinkLegal.  

Aby skorzystać z kursu wymagana jest rejestracja na stronie Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR)

Więcej informacji o kursie  na stronie PFR . Wstęp do kursu:

 

 

Trendy w biznesie

 

Impact'23 

Podczas Kongresu, (10-11 maja 2023, w Poznaniu) uczestnicy mieli okazję wymienić się spostrzeżeniami na temat najbardziej istotnych trendów gospodarczych oraz nowymi pomysłami na współprace, które wpisują się w aktualną rzeczywistość. Wydarzenie skupiało się na 19 obszarach tematycznych, wśród których znajdą się m. in.: Digital Future, Industry 5.0, Green Economy, Energy, Mobility, Urban Next, Health.

Transmisje z spotkań są dostępne na kanale ImpactCEE. Jeden z paneli udostępniamy poniżej:

 

Strategia ESG

Budowanie “zrównoważonej” marki staje się odpowiedzią na rosnące oczekiwania konsumentów i partnerów biznesowych. Podjęcie przez firmy takich działań, jak ograniczenie śladu węglowego, zmniejszenie zużycia wody czy weryfikacja łańcucha dostaw pod kątem pochodzenia surowców, będzie mieć długofalowo pozytywny wpływ na otoczenie.

Szanse i ryzyka ESG przedstawione w raporcie PWC z 2022 roku.

Artykuł w tematyce ESG w biznesie:

 

 

 

Branże wschodzące

Jeśli zastanawiasz się w jakim sektorze ulokować swój biznes lub chcesz wejść na inny rynek proponujemy zapoznać się z poniższymi artykułami. Zachęcamy również do przyjrzenia się raportom, które grupa PARP co miesiąc publikuje pt. Rynek pracy, edukacja, kompetencje. Aktualne trendy i wyniki badań - dostępny raport z kwietnia 2023.

Artykuły tematyczne z którymi warto się zapoznać:

 

 

Wzornictwo przyciągnięciem uwagi klientów

Kiedy dobrze dobrany design spotyka się z wizualizacją danych, odczytywanie i rozumienie złożonych informacji staje się przyjemnością. 

Proponujemy zapoznać się z artykułem umieszczonym na stronie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości:

 

Podziel się